لباس ِ زیر ِ گل گلی ِ ایران خانوم

یک درمانگاهی بود تو یوسف آباد، بالاتر از سو.پر چمن. ( به والله اسم ِ سو.پره، چمن بود) این درمانگاه محل ِ هولناکی بود که من واکسنهای کودکیم رو میزدم. چه دیدار ِ خونباری بود به قول استاد. چه عری میزدم، میخواستم فرار کنم از اون درمونگاه ِ دهشتناک با اون خانومهای بهداشت ِ سوزن به دستش. خاطرات ِ من از اون درمونگاه همگی حول ِ جیغهای بنفش ِ معروفم دور میزنه. مادر ِ طفلکم.

در یکی از خاطرات ِ کودکیم، واکسن ِ کذایی رو که خوردم، اینقدر از این زندگی عصبانی شده بودم که از درمونگاه که آمدیم بیرون دامنم رو گرفتم دستم و چین و پفش رو گرفتم بالا که همه دنیا اعتراض من و خجالت ِ مادرم رو ببینه و بدونه جیغ جیغوی سیاه سوخته ی مردنی ای مثل من، عصبانیت و درد ِ واکسنش رو با نشون دادن ِ لباس ِ زیر ِ گل گلی اش ابراز میکند. سن: چهار…. مادر ِ طفلک خودش را به بقالی ِ سر ِ کوچه افکند و بستنی چوبی ِ شکلاتی ای خرید و داد دستم و شاید اصلا چپوند گوشه لپم و تا سالهای سال برای همه تعریف میکرد که بستنی همان و پایین رفتن دامن سر ِ جایش همان.

من از همان اولش کولی خانوم بودم. برای واکسنی که یه ربع پیش خوردم دامنم را بالا میگرفتم و عر میزدم، در مطب ِ دکتر نمیتونستم روی صندلی بند بشم، هارت و پورت میکردم و از عالم و آدم طلبکار بودم، بعد به غلط کردن میوفتادم و عرق سرد میکردم. برای همه چیز گریه میکردم و میکنم و از سن چهار سالگی تا بیست و هفت تنها بهبودی که پیدا کردم حفظ ِ چین و پف ِ دامن به سمت ِ جاذبه ی زمین بوده.

با تامل در رفتارهای کودکی و کولی گری های فعلیم با کمال تعجب، شباهات ِ عجیبی بین ِ اون دختر چهار ساله ی دامن به دست و رفتارهای جمهوری ِ اسلامی میبینم. هر دو بچه نفهم ِ بی عقل ِ پر سر و صدایی هستند که عصبانیتشون از دنیا و اعتراضشون رو به قیمت بی آبرویی ابراز میکنند، لباس ِ زیر ِ ایران خانوم رو در همه ی دنیا رونمایی میکنند، و با یه بستنی در مورد من و یه تهدید به تحریم ِ جدی، خفه میشند. آن بچه حداقل معصومیتی داشت، اینها مردم خودشان را شکنجه میکنند و تجاوز میکنند و هارت و پورت میکنند و ملت را بالای دار میفرستند، فرداش عرق ِ سردی میکنند و طول ِ دوره ی زندان را میبخشند، انگار که آقایی میکنند.

مادر طفلکشان!

Advertisements
درباره

من کارمند روزم. دلداری ام اینه که شبها نویسنده ام

برچسب‌خورده با: , , ,
نوشته شده در Uncategorized
17 دیدگاه برای “لباس ِ زیر ِ گل گلی ِ ایران خانوم
 1. سارا می‌گوید:

  عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بود

 2. marllboro می‌گوید:

  آفرین خوب به جمهوری اسلامی ربطش دادی :دی

 3. هـ می‌گوید:

  بسیار عالی، مثله گلهای قالی
  یعنی من مطمئن هستم اگر یه روزی استکبار جهانی اعلام کند آقای جمهوری اسلامی حق ندارد خودش را جر بدهد، دقیقا خودش را جر می دهد! فیلمش هم به مدت یک هفته در تمام برنامه های فرهنگی اجتماعی سیاسی ورزشی صدا و سیمای میلی پخش میکنند
  پ.ن: در اینجا جر دادن یک معنی عام دارد که به بسیاری از مباحث قابل تعمیم است!

 4. عارف می‌گوید:

  سلام
  به من میگفتی چی رو به چی ربط میدم ، تو که بدتری ! 😉
  بچه بودی سیا سوخته هم بودی؟؟؟
  راستی ،خونه ،جدیدت، ویرگول، هم، داره،!

 5. لادن می‌گوید:

  منم همیشه در حال گریه زاری بودم!اصلا این واکسن چیز مزخرفی بود!متاسفانه مارو همیشه با معلم پرورشی میبردن درمونگاه از طرف مدرسه!و واسه همچون عجوزه هایی نمیشد کولی گری کرد!
  خیلی خوب ربطش دادی!لایک ایت!

 6. به روایت یک زن می‌گوید:

  می دونی خانومی وقتی خوندمت یاد یه شعر از حافظ موسوی افتادم

  نه این حرفها که تو میزنی
  به حرف کسی می ماند
  نه گوش هیچ تنابنده ای
  بدهکار این صدای تلخ ترک خورده است
  دهانت را به سمت باد بگیر
  و خواب هایت را
  به آب بگو
  صدای گریه ات را اگر نشنوند بهتر است…
  ….

  چی بگم والله ..

  • دانشمند می‌گوید:

   حافظ موسوی کیه؟! هاها، شعرش بدی نبود ولی !!
   به هر حال، سپسگزاری که میخونی و کامنت میذاری

 7. حسین می‌گوید:

  خانم دانشمند یکم ساده تر بنویس درک جملاتت سخته
  آرامش خودت رو حفظ کن خونسرد باش

  یک بار شما برعکس فکر کن ببین چطور میشه یعنی کل دنیا رو بذار مسلمان و ایران رو بذار غیر مسلمون
  ========== دیدی اسلام چه قشنگ شد =========================

  مشکل ما به دلیل عقب ماندگی علمی است که اگر من و شما تلاش کنیم جبران میشه

  زندگی و فکر ما را با علم خود تسخیر کردن مثلا در فیلم ها میگن ببینید این تفریح خوب است با این لذت می برید و … برای ما شاخص تعیین می کنن

  بقیه چیزا که ما هم داریم خودمون رعایت نمی کنیم شما چهل گناه زبان رو ببین خوبه با بد چرا ما رعایت نکنیم این که دیگه شخصی است
  اگر مردم پایبند بودند و رعایت می کردن جلو خیلی چیزا در مملکت گرفته میشد
  بدلیل بی تفاوتی مردم است که فلان مسول دزدی میکنه و…

  روایت چهل گناه زبان رو ببین رو تک تک اونا کارر کردن و همه اونا از بین رفته حالا شدیم موش آزمایشگاهی اونا جالا اونا تو فیلما به ما میگن … محبت به حیوانات ، احترام به بزرگتر ، درست کار ، مبارزه با متجاوز ، آخر الزمان

  ایران نیاز به اصلاح دارد ولی با افکار منطقی
  به امید ایرانی شاداب و آباد

  • دانشمند می‌گوید:

   داداش، شما چرا تو صحرای کربلا کامنت میذاری؟ اسلام چه ربطی به جمهوری ِ اسلامی داشت؟ بقیه دنیا رو هم اگه مسلمون کنی، که ریده شده به این دنیا!!
   ببین دادا حسین ِ خوب، جمهوری ِ اسلامی از اسلام فقط یه اسم به ارث برده و لاغیر.
   قربونت برم، این کامنتهای گل و بلبلی که شما راجع فیلم و گناه ِ زبان گذاشتی، هیچ ربطی نداره به اینکه جمهوری ِ اسلامی در زمینه همه گونه سیاست: خارجی و داخلی ریده و شورت ِ مملکت رو نشون همه ی دنیا داده !!
   قربونت برم، شما با کی پدرکشتگی داری؟ چهار تا کارگردان سینما؟
   نه اینکه بنده مخالف کامنت گذاری باشم، تنها مقیاسی که میتونم بسنجم مردم چی فکر میکنند راجع به فکرهام همین کامنت هاست، اما این دو تا کامنت شما گویای این مسئله است که وقتی چهل گناه و نفرت از استکبار ِ فیلم ساز رفت تو کله ی کسی، طرف وبلاگ هم میخونه، چیزهایی که خودش دلش میخواد رو ازش میفهمه و لاغیره !!

 8. حسین می‌گوید:

  به نظر شما چطور این شاخص ها در ایران از بین رفت حالا اونا تو فیلماشون تبلیغ می کنن

  نکته : مسولین از مردم هستند اگر خلاف این نظر دارید پس بند 22 را انجام نداده

  چهل گناه زبان

  1- دروغ گفتن ، 2- وعده دروغ ، 3- قسم دروغ ، 4- شهادت ناحق ، 5- خبري را ندانسته گفتن ، 6- تحريف مسائل ديني ، 7- حکم ناحق ، 8- لعنت کردن مردم ، 9- طعنه زدن ، 10- عيب جويي از ديگران ، 11- دل شکستن ، 12- سرزنش بيجا ، 13- امر به منکر، 14- نهي از معروف ، 15- رنجاندن مومن، 16- بدخلقي کردن ، 17- تصديق کفر وشرک ، 18- غيبت کردن ، 19- مسخره کردن ، 20- شايعه پراکني ، 21- به نام بد صدا زدن ، 22- تملق و چاپلوسي ، 23- با مکر و حيله سخن گفتن ، 24- مزاح زياد ، 25- تهمت زدن ، 26- زخم زبان زدن ، 27- آبروريزي ، 28- تقليد صداي کسي راکردن ، 29- کبر در گفتار ، 30- بدعت در دين ، 31- اظهار بخل و حسد ، 32- بدزباني در معاشرت ، 33- خشونت در گفتار ، 34- فحش وناسزا گفتن ، 35- سخن چيني کردن ، 36- نا اميد کردن ، 37- شوخي با نامحرم کردن ، 38- ريا در گفتار ، 39- فرياد زدن بيجا ، 40- فاش کردن اسرار مردم

 9. آقای بهشتی می‌گوید:

  خواهرم سلام
  بنده دیده ام که بچه ها به چه راحتی در کنفرانسها پذیرش می گیرند. آنچه سخت است مقاله در یک مجله معتبر است که البته آن هم ساده است.

  سفرنامه آمریکا
  به جهت هدایت مردمان و زدن مشت محکمی بر دهان آمریکا به کشور کفر و الحاد و ظلم یعنی آمریکا رفتیم.

  در فرودگاه نیویورک خیل کثیری از مردم به استقبال ما آمدند و همگی با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ما را تا مسجد جامع نیویورک همراهی نمودند.

 10. مهندس بانو می‌گوید:

  گلی گلی رو خوب اومدی :دی

 11. اقاي بهشتي می‌گوید:

  سلام عليكم
  بنده ديدم كه شما قسمتي از مطلب خود را در وبلاگ بنده كپي پيست نموديد. بنده هم قسمتي از مطلب خود را در اينجا كپي نمودم. باشد كه مقبول افتد.

  ضمنا از ژورنالها يا كنفرانس هاي پولي استفاده نماييد. انها به خاطر پولي كه از شما مي گيرند حاضرند هر نوع خزعبلات شما را چاپ نمايند.

  • دانشمند می‌گوید:

   آقای بهشتی عزیز، بنده تا حالا وبلاگ ِ شما هم نیومدم. شاید کسی پرت و پلا براتون کامنت گذاشته، به وبلاگ ِ منم لینک داده !!

 12. اقاي بهشتي می‌گوید:

  صد البته اين كار را نموده است.
  مي توانيد در قسمت نظرات مشاهده نماييد. بنده به همين طريق به وبلاگ شما راه يافتم.
  علي ايحال از آشنايي با شما مشعوفم. عدو شود سبب خير اگر خدا خواهد. به مدرسه مجازي بنده هم بياييد.
  حفظكم الله

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: